21 października 2022 Autor Artur Dwojewski 2

Oszczędność przy budowie domu? System gospodarczy!

Na wielu forach lub w komentarzach często przewija się termin budowa w systemie gospodarczym. Postaramy się odpowiedzieć czym jest budowa domu systemem gospodarczym? Oraz czy warto… a może to jedyne wyjście…

O budowie domu w systemie gospodarczym mówimy wtedy, gdy inwestor nie wynajmuje do budowy domu i wszystkich jej etapów wykwalifikowanych ekip budowlanych. Inwestor we własnym zakresie organizuje budowę i zatrudnia jedynie fachowców do poszczególnych, trudnych dla niego samego prac. Wiedząc o tym ile kosztuje robocizna, inwestor samodzielnie wykonuje wiele mniej skomplikowanych robót. Jednym słowem wykonuje wszystko to co potrafi i pozwala mu na to czas.
Budowa systemem gospodarczym jest bardzo rozwijająca. Inwestor stale się uczy, korzysta z doświadczenia np. znajomych budowlańców, rodziny czy porad w internecie. Nieustannie poszukując dobrych rozwiązań, budowa tym systemem zacieśnia i buduje więzi.
Wiele prac może być dla inwestora prostych jednak do ich wykonania potrzebuje pomocników. Często są nimi np. siostrzeńcy w wieku nastoletnim, wujkowie czy starsze dzieci znajomych. Choć czasem ogrom prac może przytłaczać to po skończonej budowie inwestor poczuje wielkie zadowolenie a czasem nawet spełnienie. Często pamięć, wdzięczność do pomocników pozostają do końca życia.
Doświadczenie jakie zyska dzięki budowie jest bezcenne i chętnie dzieli się nim z kolejnymi śmiałkami.

W okresie tzw. bumu budowlanego gdy kredyty udzielane były chętnie a rata była niska budowa systemem gospodarczym znikała w cieniu profesjonalnych ekip.
Dzisiaj sytuacja zaczyna się zmieniać. Często jest to jedyny sposób aby zamieszkać na swoim.

My jako KMService zachęcamy do systemu gospodarczego, każdego inwestora, który waha się czy podjąć się takiego zadania.

Śmiało. Pomożemy! Doradzimy! Jesteśmy z wami!

Możemy w wielu przypadkach dostarczyć taniej materiały budowlane niż w lokalnych hurtowniach, a za fachową poradę nie będziemy oczekiwać nic więcej jak dobrego słowa.

Odwiedzaj nas regularnie. Będziemy umieszczać ciekawe porady i triki dla ambitnych, odważnych i przedsiębiorczych amatorów.

Pisz. Pytaj. Dzwoń.