24 czerwca 2022 Autor Artur Dwojewski 0

Stal zbrojeniowa – nieodłączny element każdej budowy

stal zbrojeniowa

Stal zbrojeniowa – co to jest?

Stal zbrojeniowa jest wysoko na liście każdego kto planuje inwestycję budowlaną. Pręty stalowe mają zastosowanie na wielu etapach budowy od fundamentów, przez ściany aż po sufit. Stal zbrojeniowa to materiał przygotowany ze specjalnie wyselekcjonowanego rodzaju stali, który formowany jest w konkretny sposób. Najczęściej spotykana stal budowlana jest w formie długich prętów gładkich lub żebrowanych oraz siatki. Przygotowana stal zbrojeniowa zatapiana jest w betonie, by zwiększyć dzięki temu wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Budynek w jakim zastosowana została stal zbrojeniowa staje się także bardziej odporny na duże obciążenia czy ściskanie.

Rodzaje stali zbrojeniowej

Normy europejskie stali zbrojeniowej są ściśle określone i klasyfikuje się je pod kątem wytrzymałości i elastyczności. Występuje pięć klasyfikacji stali zbrojeniowej:

Klasa A-0

A-0 – pręty stalowe gładkie. Stosowane jako zbrojenie montażowe, nie jest zalecana przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych

Klasa A-I

A-I – pręty stalowe gładkie. Stosowane jako zbrojenie nośne w przypadku obciążeń wielokrotnie zmiennych.

Klasa A-II

A-II – pręty stalowe żebrowane jednoskośnie. Stosowane w podwyższonych temperaturach. Nie można stosować przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych.

Klasa A-III

A-III – pręty stalowe żebrowane dwuskośnie. Stosowane dla elementów obciążonych wielokrotnie zmiennych, jak i w warunkach podwyższonych temperatur.

Klasa A-IIIN

A-IIIN – stal żebrowana dwuskośnie. Stosowana jako podstawowe zbrojenie nośne konstrukcji żelbetowych. Najtwardsza i najmniej podatna na wginanie

Dostawa stali w KMService

Dostawa stali kojarzy się z dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale zupełnie niepotrzebnie! Dystrybutor materiałów budowlanych KMService dostarcza stal zbrojeniową zarówno na ogromne projekty jak również na niewielkie budowy. Realizujemy zamówienia już od 3 ton materiału. Konstrukcje stalowe i dostawa stali zbrojeniowej może być stresująca dla indywidualnych inwestorów, którzy nie dysponują na miejscu specjalistycznym sprzętem. Zamawiając stal zbrojeniową w KMService dla domu jednorodzinnego, nie musicie martwić się o rozładunek, kierowca będzie wyposażony w sprzęt dzięki, któremu zrzutka towaru przebiegnie szybko i łatwo.