14 kwietnia 2023 Autor Artur Dwojewski 1

Wiosenne porządki materiałów budowlanych

Wiosenne porządki… po budowie.

Co zrobić z materiałem budowlanym, który został, a jest w dobrym stanie? Czasami aż żal wyrzucać, zwłaszcza że materiały budowlane i opakowania typu palety nie są najtańsze.

Dlatego mamy kilka pomysłów na ich kreatywne wykorzystanie.

Palety – w dzisiejszym świecie bardzo cenny towar. Jeśli nie możesz ich zwrócić do producenta, to może warto je przeznaczyć na zrobienie pięknego kompletu ogrodowego. Dobrym pomysłem będzie też zrobienie ławki i stół, które pomalowane na piękny kolor z wygodnymi poduszkami będą się ładnie prezentować w Twoim ogrodzie czy na tarasie. Kolejny pomysł – kwietnik, dlaczego by nie?
A co do kwiatów, to pustaki bez wypełnienia też doskonale sprawdzą sie jako doniczka czy kwietnik.
Kolejne proste rozwiąznie – przed budową musiałeś zburzyć stary budynek? Gruz, który pozostał doskonale nadaje się na utwardzenie ogrodowych ścieżek lub podjazdów.
Bedzie dobrym fundamentem np. pod grill. Można też stworzyć skalniak lub oczko wodne. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Na etapie rozbiórki można też odzyskać drewno, które wykorzystasz na wiele sposobów, np. do wykonania mebli, podłóg czy ram luster i obrazów. Stare drewno ma swój urok. Wykonany przez Ciebie np. stolik do kawy może wyglądać o niebo lepiej niż ten, który dostaniesz w sklepie meblowym.

Ostatnio modna jest stara cegła. Pięknie wygląda na ścianach jako dekoracja, przed domem jako murek ogrodzeniowy lub ścieżka w ogrodzie, albo bardziej praktycznie jako grill.

Jesteś już na etapie wykończeniowym? Co zrobić z pojedynczymi płytkami? Może sprawdzą się jako podkładki pod doniczki, ociekacz do naczyń albo pod kubki. Z resztek można ułożyć piękną mozaikę. Świetny pomysł, żeby wyróżnić się na tle innych tradycyjnych wnętrz.

Wiesz już jak wykorzystasz swoje “śmieci”, które miałeś w planach wyrzucić? Włącz swoją kreatywność i pochwal się!

Z chęcią zobaczymy, co udało Ci się stworzyć.